يوم الهدم :

تا به حال نام يوم الهدم را شنيده ايد ؟ يوم الهدم يعني روز ويران کردن …

سالروز تخریب بقیع را پیشاپیش به تمام مسلمان جهان پیشاپیش تسلیت عرض می نمائیم.
در هشتم شوال سال 1344 هجري قمري پس از اشغال مکه ، وهابيان به سرکردگي عبدالعزيز بن سعود روي به مدينه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر ، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورين عثماني را بيرون کردند و به تخريب قبور ائمه بقيع و ديگر قبور هم چنين قبر ابراهيم فرزند پيامبر اکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) قبور زنان آن حضرت ، قبر ام البنين مادر حضرت اباالفضل العباس (عليه السلام) و قبر عبدالله پدر پيامبر و اسماعيل فرزند امام صادق (عليه السلام)  و بسياري قبور ديگرپرداختند .

%D8%A8%D9%82%DB%8C%D8%B9 %D8%AF%D8%B1 %D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8 %D9%88%D9%87%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%88%D9%86 300x210 تاریخچه تخریب بقیع به دست وهابیون سخیف

ضريح فولادي ائمه بقيع را که در اصفهان ساخته شده بود و روي قبور حضرات معصومين امام مجتبي ، امام سجاد ، امام باقر و امام صادق (عليهم السلام) قرار داشت را از جا در آورده ، بردند .

 %D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1 %D8%B6%D8%B1%DB%8C%D8%AD %D8%A8%D9%82%DB%8C%D8%B9 300x207 تاریخچه تخریب بقیع به دست وهابیون سخیف

اما اين اولين حمله آنان به مدينه نبود . آنان در سال 1221 هجري نيز يک بار ديگر به مدينه هجوم برده ، پس از يک سال و نيم محاصره توانسته بودند آن شهر را تصزف کنند و پس از تصرف اقدام به غارت اشياي گرانبهاي حرم پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) و تخريب و غارت قبرستان بقيع نمودند .

طبق نقل تاريخي آن ها در اين حمله چهار صندوق مملو از جواهرات مرصع به الماس و ياقوت گرانبها و حدود يکصد قبضه شمشير با غلاف هاي مطلا به طلاي خالص و تزيين شده به الماس و ياقوت و … به يغما بردند . و اين نيز نخستين حمله آنان به مقدسات اسلامي نبود .

%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1 %D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85 %D8%A8%D9%82%DB%8C%D8%B9 300x179 تاریخچه تخریب بقیع به دست وهابیون سخیف

صلاح الدين مختار نويسنده و مورخ وهابي در کتاب “تاريخ امملکه العربيه السعوديه کما عرفت” بخشي از افتخارات وهابيت در حمله به کربلاي معلي را چينن شرح مي دهد :

در سال 1216 اميرسعود در رأس نيروهاي بسياري از مردم نجد و حبوب و حجاز و تهامه و نواحي ديگر به قصد عراق حرکت نمود و در ماه ذي القعده به شهر کربلا رسيد و آن را محاصره کرد . سپاه مذکور باروي شهر را خراب کردند و به زور وارد شهر شدند . بيشترمردم را در کوچه و بازار و خانه ها به قتل رسانيدند و نزديک ظهر با اموال و غنائم فراوان از شهر خارج شدند ، سپس در محلي به نام ابيض گرد آمدند . خمس اموالرا خود سعود برداشت و بقيه را به هر پياده يک سهم و به هر سوار دو سهم قسمت کرد .(چون به نظر آنها جنگ با کفار بود)

عثمان بن بشر از ديگر مورخان وهابي درباره حمله به كربلا چنين مي نويسد: “… گنبد روي قبر (يعني قبر امام حسين عليه السلام) را ويران ساختند و صندوق روي قبر را كه زمرد و ياقوت و جواهرات ديگر در آن نشانده بودند، برگرفتند و آنچه در شهر از مال و سلاح و لباس و فرش و طلا و نقره و قرآن هاي نفيس و جز آن‌ها يافتند، غارت كردند و نزديك ظهر از شهر بيرون رفتند در حالي كه قريب به 2000 تن از اهالي كربلا را كشته بودند.”

جالب اين جاست كه مورخ مزبور نام كتاب خود را “عنوان المجد في تاريخ نجد” گذاشته و از اين وقايع به عنوان نشانه‌هاي مجد و شكوه و عظكت وهابيت ياد كرده است!

اما اين فقط شيعيان و اماكن مقدسه آن‌ها نبودند كه وهابيان آثار مجد و شكوه خود را در آن به نمايش گذاشته‌اند، مكه مكرمه و طائف نيز از حملات آنان در امان نماند. “جميل صدقي زهاوي” در خصوص فتح طائف مي نويسد: “طفل شيرخواره را بر روي سينه مادرش سر بريدند، جمعي را كه مشغول فراگيري قرآن بودند كشتند، چون در خانه‌ها كسي باقي نماند، به دكان‌ها و مساجد رفتند و هر كس بود، حتي گروهي را كه در حال ركوع و سجود بودند، كشتند. كتاب‌ها را كه در ميان آن‌ها تعدادي مصحف شريف و نسخه‌هايي از صحيح بخاري و مسلم و ديگر كتب فقه و حديث بود، در كوچه و بازار افكندند و آنها را پيمال كردند.”

سرزدن اين قبيل امور از پيروان محمد بن عبدالوهاب شگفت نيست! تابعان كسي كه همه مسلمانان را كافر و مشرك مي دانست و مكه و مدينه را قبل از آنكه به دست وهابيان بيافتد، دارالحرب و دارالكفر ! مي دانست. در كتاب “الدررالسنيه” مي خوانيم:

“وي – محمد بن عبدالوهاب از صلوات بر پيامبر صلي الله عليه و اله نهي مي‌كرد و از شنيدن آن ناراحت مي‌شد. صلوات فرستنده را اذيت مي‌كرد و به سخت‌ترين وجه مجازات مي نمود.

حتي او دستور داد مرد نابيناي متديني را كه مؤذن بود و صوت خوشي داشت، چون به حرف او گوش نداده، بر پيامبر صلوات فرستاده بود، به قتل رسانند. بسياري از كتب مربوط به صلوات بر پيامبر صلي الله عليه و آله را به آتش كشيد و به هريك از پيروانش اجازه مي داد قرآن را مطابق فهم خود تفسير كند.”

محمد بن عبدالوهاب به نوبه‌ي خود در اعتقادات پيرو “ابن تيميه حنبلي” است، كه در قرن هشتم هجري مي‌زيسته است، از ابن تيميه عقايد جالبي نقل شده است. از جمله اينكه او خدا را جسم مي‌دانست! براي ذات مقدس خداوند دست و پا و چشم و زبان و دهان قائل بود! ابن بطوطه جهانگرد معروف در سفرنامه‌ي خود مي گويد: “ابن تيميه را بر منبر مسجد جامع دمشق ديدم كه مردم را موعظه مي‌كرد و مي‌گفت: خداوند به آسمان دنيا مي‌آيد، همان گونه كه من اكنون فرود مي‌آيم! سپس يك پله از منبر پائين مي‌آمد!”

عقايد او آنچنان سخيف و بي‌مقدار بود كه خود اهل سنت وي را به زندان افكندند و در رد او كتب متعددي را به رشته تحرير درآوردند.

شما هم برای نابودی این ظالمان بی دین دعا کنید .

برگرفته از سایت حضرت ولی عصر

 

ما تا ظهور ایستاده ایم

اللهم عجل لولیک الفرج

 


طبقه بندي: ائمه اطهار, امام جعفر صادق (ع), امام حسن مجتبی (ع), امام زین العابدین (ع), امام محمد باقر (ع), پایگاه اینترنتی خورشید آل یاسین  
برچسب ها: , , , , , , , , , ,

 
خورشید آل یاسین
25 آگوست 2012

7 نظر به تاریخچه تخریب بقیع به دست وهابیون سخیف

 1. عارف می‌گه:

  لعنت خدا بر وهابیون

 2. سلام عليکم
  فرهيخته ارجمند؛
  مطلب شما در پايگاه تحليلي تبييني انديش سرا نمايه گرديد.
  در صورت تمايل مي توانيد مطالب منتشر شده خود را از طريق فرم تماس با ما، ارسال نماييد.
  مستدام باشيد
  http://www.andishsara.ir
  andishsara@chmail.ir

 3. ایران طبیب می‌گه:

  چهار تا قبر بی سنگ و چهار تا کفتر زخمی
  یه دنیا حس دلتنگی ، یه گوشه دفتر زخمی

  نمی دونم کجاست اینجه، که مثل تیکه ی روحه
  زمین دریای بدبختی وَ اینجا کشتی نوحه

 4. بنت الهدی می‌گه:

  بشکند دستی که ویران کرد این گلخانه را

  درعزا بنشاند او ، شمع و گل و پروانه را

  بشکند دستی که هتک حرمت این خانه کرد

  شیعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه کرد

 5. ایران طبیب می‌گه:

  خدایا …
  به تو پناه می برم از شر ظالمین …
  به تو پناه می برم از شر شیطان …
  به تو پناه می برم از شر هرچه بدی است ….
  خدایا وهابیان رو ریشه کن کن …
  خدایا خودت می دونی ازت چی میخوام
  یا علی به حق فاطمه
  یا فاطمه به حق محمد
  یا محمد به حق علی
  به حق مثلث عشق پیامبر خدا (صلوات الله علیه) علی(علیه السلام) و فاطمه ( سلام الله علیه) دعایم را بپذیر و استجابت کن

 6. سيد طه حسيني می‌گه:

  انشاءالله با ظهور آقامون امام زمان همه ي ظالمان و وهابيان نابود خواهند شد ويعلم الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون

 7. فاطمه می‌گه:

  خدایا وهابیان و فرقه ملعونه وهابیت را خوار و ذلیل بگردان و سلطه این ملعونها را از مملکت های اسلامی ریشه کن بگردان.آدم بدجوری دلش می سوزه وقتی به مدینه میره و در سلام نماز صلوات بر پیامبر فرستاده نمیشه وقتی که در مکه در زادگاه علی (ع) نامی از علی برده نمیشه که هیچ، دور خانه خدا یک وهابی به حرفت می گیره که شما چرا میگین علی، فاطمه ، یا حسن و حسین؟ از خدا بخواهید واسطه قائل نشید برای دعاتون؟ اینا مردن از کسی که زنده نیست و لا سمع لابصر چی میخواهید؟ (خودشون مُردن و خبر ندارن بی پدرومادرای …. )
  فقط از اون موقعی که این حرفارو از اون وهابی لعنتی شنیدم برای نابودیشون و ظهور امام زمان بیشتر دعا می کنم شما هم دعا بفرمایید.

» ارسال دیدگاه

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به گروه فرهنگي خورشید آل یاسین می باشد و استفاده از مقالات با ذکر منبع بلامانع است .